Czy ceny nieruchomości są do negocjacji?

Trochę przeraziły Was ceny mieszkań, które znaleźliście niedawno na portalu z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości? Chcecie kupić własne lokum (albo działkę itp.), ale nie macie aż tak dużych pieniędzy do wydania? Czy ceny mieszkań podlegają negocjacji? Co zrobić, aby osiągnąć jak najlepsze warunki finansowe?

Na początek bardzo dobra wiadomość tak naprawdę dla każdego. Pamiętajcie, że możecie kupić taniej mieszkania w Olsztynie niż uwzględniając ceny podane w ogłoszeniach. Wszystkie z nich są tak naprawdę do negocjacji. Oczywiście, nie jest powiedziane, że wynegocjujecie nawet jedną złotówkę. Zazwyczaj jednak biura nieruchomości czy Klienci indywidualni tak ustalają ceny, aby ewentualnie było z czego zejść. Przyjmuje się, że jest to minimum kilka tysięcy. Osoby, które oglądają nieruchomości muszą zatem mieć tego świadomość. Jeśli będziecie dobrze negocjować, to możecie zapłacić koniec końców kilka procent mniej porównując to z ofertą początkową. Jak negocjować cenę mieszkania? Między innymi trzeba zwracać uwagę na lokalizację, stan techniczny, pewne błędy, które powstały w trakcie budowania itp. Możecie również zwrócić uwagę na to, że mieszkanie jest na dość wysokim piętrze, a w budynku nie ma dobrze działającej windy itd. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że również działki w Olsztynie mogą być kupione taniej niż pierwotnie może się wydawać. Nie można zapominać o tym czynniku. Pamiętajcie, że aktualnie dużo osób zamieszcza ogłoszenia dotyczące tego typu nieruchomości. Nie można nie wspomnieć, że portale – kolokwialnie pisząc – uginają się od ich nadmiaru. Konkurencja jest naprawdę bardzo spora. To generalnie oznacza, że można liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. Wcale zatem nie trzeba wydawać tak dużych pieniędzy, jak można było sobie o tym pomyśleć na samym początku. To bardzo korzystna informacja. Pamiętajcie, że wszystkie ceny mogą być na początek posortowane. Spodobała Wam się konkretna działka w Olsztynie? Chcecie ją kupić? Cena jest wyższa o kilka tysięcy niż możecie zapłacić? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć próbę negocjacji. Jeśli będziecie dobrze negocjować, to macie szansę zbić cenę do wymarzonego przez Was pułapu. Co zrobić, aby tak się właśnie stało? Trzeba uwzględnić bez wątpienia kilka aspektów. Między innymi ważne jest to, aby zwrócić uwagę na lokalizację konkretnego miejsca. Jeśli jest daleko do centrum itp., to możecie użyć tego aspektu. Poza tym warto zwrócić uwagę na to czy działka jest budowlana itp.