Czy istnieje efektywna ochrona przed kleszczami?

Ewidentnie macie problem w tym temacie? Nie da się ukryć, że do Polski wielkimi krokami zbliża się okres letni. Wtedy to kłopoty z kleszczami przybierają na sile. Dużo osób zastanawia się, czy jest jakaś jedna skuteczna metoda na te pasożyty? W końcu nikt nie chce chorować na takie choroby, jak borelioza, babesjoza lub kleszczowe zapalenie mózgu…

Niektórzy decydują się na repelenty. Co to dokładnie jest? To preparaty, które zawierają substancje mające na celu odstraszać kleszcze itp. Ogólnie zaleca się, aby repelenty były stosowane przed każdym wyjściem na dwór, szczególnie, jeśli wybieramy się w takie miejsca, jak lasy, parki, przydomowe trawniki, miejskie tereny zielone itp. Tam prawdopodobieństwo spotkania z kleszczem jest niestety bardzo wysokie. Druga strona medalu jest taka, że repelenty to generalnie środki chemiczne. Większość z nich zawiera toksyczne działanie DEET. To natomiast substancja, która została wynaleziona na potrzeby wojska i generalnie budzi coraz więcej wątpliwości… Dlaczego?

Chodzi o to, że DEET ma generalnie toksyczne działanie na nasze organizmy. Nie jest to nasza opinia, a po prostu wyniki przeprowadzonych badań. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka jakiejś skutecznej alternatywy w tym temacie.

Na co zdecydować się, aby w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed kleszczami? Dużo osób decyduje się na Kick The Tick Max Repelent Plus. Czym charakteryzuje się ten środek? Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że to preparat o trójskładowej formule. W składzie jest między innymi ikarydyna, citriodiol, a także butyloacetyloaminopropionian etylu. Wyżej opisywany środek jest bardzo skuteczny. Nie bez powodu jest zatem rekomendowany przez ekspertów. Środek między innymi odstrasza nie tylko kleszcze, ale także komary oraz meszki. Zawiera odpowiedni skład i gwarantuje skuteczną ochronę nawet do dwóch godzin przed kleszczami. Jeśli chodzi o komary i meszki, to ta ochrona wynosi około 240 minut. Nie można nie wspomnieć, że tego typu preparaty są polecane przez fundację na rzecz zwalczania kleszczy i Profilaktyki w Chorobach Odkleszczowych.

Trzeba oczywiście doskonale zdawać sobie sprawę, że nigdy nie ma jednej, całkowicie skutecznej ochrony przed tymi pasożytami. Chcecie w 100% uniknąć kleszczy? W takim razie należy po prostu jak najbardziej ich unikać i nie chodzić w miejsca, gdzie one najczęściej występują. Mowa tutaj o lasach, parkach, przydomowych technikach itp. Druga strona medalu jest taka, że też nikt nie zamknie się we własnym domu na tak zwane 4 spusty. W związku z tym dobrze jest mieć pod ręką właściwe preparaty, które efektywnie chronią przed tymi groźnymi pasożytami.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/skuteczna-ochrona-przed-kleszczami-czy-jest-w-ogole-mozliwa/