Jak rozplanować przestrzeń w magazynie?

[et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_image admin_label=”Obraz w pełnej szerokości” src=”http://www.puim.kalisz.pl/wp-content/uploads/2017/04/panorama-2117310_1920.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

[/et_pb_fullwidth_image][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”left” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

[/et_pb_post_title][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Magazyn to przestrzeń, która musi być funkcjonalna, a co za tym idzie odpowiednio przygotowana do wszelkiego rodzaju prac wyładunkowych i załadunkowych prowadzonych w magazynach. Bardzo ważne jest również takie zagospodarowanie magazynu, aby prace te były bezpieczne i nie stwarzały zagrożenia dla wykonujących je pracowników.

Planując rozkład regałów magazynowych trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy dobrać odpowiednie regały magazynowe do typu produktów, które będą przechowywane i przetrzymywane w magazynie. Nie ulega wątpliwości, że różne towary wymagają różnego sposobu magazynowania. To jest właśnie podstawowa rzecz do sprecyzowania i dokładnego określenia.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest to, aby stworzyć odpowiednią przestrzeń komunikacyjną pomiędzy regałami oraz dobrze rozmieścić długość ścieżek do przejazdu czy też dobrać odpowiednią szerokość korytarza roboczego. Aby to dobrze zaplanować, trzeba wiedzieć, jaki sprzęt będzie wykorzystywany na terenie magazynu oraz jakie są jego wymagania przestrzenne w swobodnej obsłudze.

Przy planowaniu wykorzystania powierzchni magazynowej należy także wziąć pod uwagę, w jakim tempie będzie i z jakim efektem będzie przebiegał obrót paletowy. Jest to ważne, ponieważ jeśli będzie niewielki to trzeba zorganizować specjalne miejsce na pola odkładcze.

Wybierając odpowiednie regały magazynowe należy przeprowadzić szczegółową analizę dla danego magazynu, aby wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]