Samochód BMW M5 F10

BMW M5 F10 jest to samochód osobowy, który plasuje się pomiędzy segmentem E oraz G. Występuje on w wersji jako 4-drzwiowy sedan. Sprzedawany jest on na rynku w dwóch wersjach. Pierwsza posiada manualną 6-biegową skrzynię biegów. Drugi model wyposażony jest w automatyczną 7-biegową sekwencyjną skrzynię biegów. Model posiada napęd na tylne koła. Wymiary tego samochodu osobowego są następujące:

  • długość wynosi 4910 mm,
  • szerokość wynosi 1892 mm,
  • wysokość wynosi 1451 mm,
  • rozstaw osi wynosi 2965 mm.

Oprócz tego pojemność zbiornika paliwa równa jest 80 litrów. Z kolei pojemność bagażnika wynosi 520 litrów. Masa własne tego samochodu osobowego waży 1945 kilogramów. Auto jest 5-osobowe. Z pewnością model ten jest konkurencją dla takich pojazdów, jak: Audi RS6 lub Mercedes E55 AMG. Spalanie w tym samochodzie wynosi następująco: przy prędkości: 90 kilometrów na godzinę – auto spala 6,8 litra. Z kolei, przy prędkości 120 kilometrów na godzinę – auto spala około 8,5 litra. Jeśli chodzi o układ hamulcowy, model wyposażony jest w aluminiowe tarcze firmy Brembo. Są to 8-tłoczkowe zaciski z przodu i z tyłu. Model ten, posiada stalową karoserię z komponentami i aluminium. silnik umiejscowiony jest wzdłuż do osi pojazdu.

Ten 4-drzwiowy sedan został zaprojektowany przez projektanta, jakim jest Adrian van Hooydonk. Model pierwszy raz ukazał się na rynku w 2011 roku. Z kolei koniec produkcji przypada na 2017 rok. Model produkowany był oczywiście wyłącznie na terenie Niemiec. Miejscowość, w której znajdowała się fabryka nazywa się Dingolfing.

Ten samochód osobowy, podobnie jak w przypadku poprzedników, bazuje na BMW serii 5. Ta wersja charakteryzuje się podwójnie turbodoładowanym 560-konnym silnikiem V8. Posiada on pojemność mierzącą równo 4,4 litra. Jeśli chodzi o rozpędzenie tego samochodu osobowego do 100 kilometrów na godzinę, można to osiągnąć w czasie niespełna około 4,3 sekund. Warto wiedzieć, iż ten model auta wyposażony jest w specjalny ogranicznik prędkości – do 250 kilometrów na godzinę. Ten samochód osobowy został wyposażony w dużo bardziej agresywny sportowy zestaw ospojlerowania, niż jego poprzednicy. Posiadał on mniejszy opór aerodynamiczny (zderzaki, lusterka, większe i szersze koła, lotka na klapie). Przede wszystkim większe oraz znaczne szersze koła, miały za zadanie zapewnić lepszą trakcję oraz sprawniejsze prowadzenie auta.

Zdecydowanie model ten, w porównaniu do swojego poprzednika, zużywa dużo mniejszą ilość paliwa. Samochód ten pozwala zaoszczędzić nawet do 31% paliwa. Dodatkowo, model ten emituje również znacznie mniej szkodliwych spalin niż jego poprzednicy. Reasumując model ten posiada wspaniałe parametry, dzięki którym jazda tym modelem jest bardzo przyjemna oraz komfortowa. Wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny tego auta jest bardzo modny oraz designerski. Samochód ten robi ogromne wrażenie. Z całą pewnością zakup tego auta nie należałby do najtańszych inwestycji, jednak cena jest równa jakości. Jak wiadomo za solidną jakość trzeba często dużo płacić. 

Jeszcze więcej wiedzy dotyczących pojazdów BMW i MINI znajdziesz na:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-serii-6-gran-turismo/

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/serwis-blacharsko-lakierniczy

https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-cabrio/