Jak wybrać właściwe regały magazynowe?

Meble magazynowe to podstawa w wyposażeniu magazynu. To właśnie od ich jakości i właściwości zależy, w jaki sposób będzie przebiegać organizacja pracy na terenie magazynu. Wybierając odpowiednie regały magazynowe należy najpierw zorientować się do przechowywania, jakich towarów mają one służyć.

Jeśli powierzchnia magazynowa jest bardzo duża, wtedy należy wybrać takie regały, które w jak najlepszy sposób ją wykorzystają. Jeśli składowane towary nie wymagają częstego ich przenoszenia oraz gdzie dostępność do nich jest ograniczona, wtedy najlepiej jest wybrać regały, na których można układać towary w sposób blokowy. Równie ważne jest to, jaką wytrzymałością na ciężar mają się charakteryzować regały magazynowe. W zależności od ciężaru towarów, można dopasować odpowiednio wytrzymałe półki i inne elementy konstrukcyjne, decydujące o wytrzymałości całego regału.

W przypadku, gdy, magazyn jest niewielkich rozmiarów, to warto wybrać antresole, które maksymalnie wykorzystają dostępne miejsce użytkowe. Antresole są również bardzo bezpiecznym sposobem na zwiększenie użytkowej powierzchni w obrębie magazynu.

Wybierające odpowiednie regały magazynowe należy zwrócić również uwagę na to, u jakiego producenta je chcemy kupić. Ważne tu będzie sprawdzenie, w jaki sposób działa serwis gwarancyjny oraz czy producent zobowiązuje się do montażu zakupionych regałów.