Czym dla dziecka będzie wyjazd obóz taneczny?

Obecnie wyjazdy na obóz dla dzieci są organizowane zgodnie z ich zainteresowaniami oraz pasjami, więc rodzic z dzieckiem zdecydowanym na wyjazd mają pewność, że dziecko nie będzie się nudziło, na tęsknotę nie będzie miało czasu, a do tego będzie rozwijało swoje umiejętności.

Jak wygląda obóz taneczny?

Dzieci, które wyjeżdżają na obozy taneczne nie są męczone, gdyż trafiają do grupy zgodnie z własnym poziomem uzależnionym d wieku i stopnia zaawansowania. Najmłodsze dzieci zwykle na obozie tanecznym wiedzę mają przekazywaną w formie zabaw. Natomiast młodzież odbywa zajęcia nawet 3 – 4 razy dziennie, co zapewnia odpowiednią dawkę ruchu i nabycie nowych umiejętności. Oczywiście oprócz zajęć związanych z tańcem zaplanowane są też inne aktywności jak:

  • wyjście na spacer
  • czas wolny
  • odpoczynek.

Obozy tematycznie związane z tańcem to także odpowiedni sposób na pokazanie i próbę przekazania odpowiednich nawyków żywieniowych. Dla przyszłego tancerza ważny jest sposób odżywiania, ale także znajomość sposobów regeneracji ciała po intensywnym wysiłku fizycznym(dla uniknięcia zakwasów). Takie obozy są organizowane przez doświadczonych organizatorów wypoczynku dla dzieci jak np. https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/.

Zalety skorzystania przez dziecko z obozu tanecznego?

Obozy związane z tańcem dla dzieci to przede wszystkim okazja poznania nowych stylów tanecznych. Na obozach prezentowane są różne style taneczne, aby dziecko poznało ich jak najwięcej i mogło wybrać kierunek własnego rozwoju. W trakcie obozu, gdzie wszyscy dzielą jedną pasję można poznać przyjaciół, z którymi zachowa się kontakt na wiele dalszych lat.

Obóz taneczny z odpowiednią dawką ruchu, rozwijający umiejętności czy zapewniający przyjaźnie na lata to właściwy element prawidłowego rozwoju dziecka.

Wyjazdy organizowane z myślą o dzieciach i dla dzieci mają zawsze zapewnioną odpowiednią opiekę, więc dzieci są przekazywane w ręce wykwalifikowanej kadry, która wie, jak postępować z każdym dzieckiem.

Obozy związane z tańcem to nie tylko taniec, ale też takie rozrywki jak:

  • piesze wycieczki
  • gry zespołowe
  • zwiedzanie ciekawych miejsc w rejonie obozu

Taniec to sport rozwijający wszechstronnie, dzięki któremu dziecko rozwija wszystkie partie mięśni, a do tego niweluje stres, uwalnia endorfiny czy daje sporo satysfakcji i radości. Dodatkowo niemal każdy obóz taneczny jest uniwersalny, gdyż zapewnia zajęcie dla dziewczyn i chłopaków w każdym wieku.

Na obóz taneczny można już wysłać siedmio czy ośmiolatków.

Czym może być dla dziecka obóz taneczny?

W trakcie obozu tanecznego dzieci mogą spełniać swoje taneczne marzenia pod nadzorem profesjonalistów, w pięknym i bezpiecznym miejscu. W tym czasie mogą szkolić się z techniki tańca, nauczyć się niepowtarzalnych choreografii w różnych stylach tanecznych. Podczas tego rodzaju obozu poprawią swoją sprawność, staną się bardziej rozciągnięte i zwinne. Obozy taneczne oferują też możliwość tworzenia własnych układów tanecznych(tzw. solówki i duety). W ramach programu zajęć dziecko zdobędzie wiedzę o:

– technikach tańca,

– choreografii,

– podniesie sprawność fizyczną i koordynację ruchową,

– odpowiednim strechingu.

Obóz ustabilizuje pasję do tańca, zapewni pozytywną energię i wyjątkowe chwile.

Zajęcia i organizowany czas na obozie tanecznym jest niezwykle kreatywnie przygotowany, więc nikomu nie grozi nuda.

Co dziecko powinno zabrać na obóz taneczny?

Na obóz taneczny należy zaopatrzyć dziecko przede wszystkim w rzeczy wygodne, które zapewnią swobodę ruchów. Zalecane są np. krótkie spodenki lub legginsy oraz koszulka z krótkim rękawkiem na dzień zajęć. Ilość ubrań powinna być adekwatna do czasu trwania obozu oraz ilości zaplanowanych zajęć. Ilość koszulek i spodenek powinno być odpowiednio większa niż na zwykły obóz młodzieżowy. Do tego należy zaopatrzyć dziecko także w bieliznę i skarpetki. Poza zajęciami z tańca realizowany będzie program obozu, więc przydatne będą też rzeczy codzienne oraz cieplejsze ubrania na wypadek pogorszenia się pogody. Warto zwrócić również uwagę na obuwie dziecka, które musi być wygodne, aby w trakcie tanecznych popisów nie były przyczyną urazu. Istotne są też środki higieny osobistej i w zależności od miejsca położenia obozu: stroje kąpielowe, czapki chroniące przed słońcem czy krem z filtrem UV.