Niektóre rodzaje łańcuszków ze srebra

W sklepach jubilerskich są dostępne różne rodzaje biżuterii. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo dobry efekt wizualny zapewniają łańcuszki ze srebra. Te produkty mogą być samodzielną ozdobą lub dodatkiem do innej biżuterii. Warto wiedzieć, że dużym walorem srebrnych łańcuszków jest ich uniwersalność. Można z nich skorzystać zarówno w przypadku oficjalnych uroczystości, jak i kameralnych przyjęć. Godne polecenia jest zapoznanie się z niektórymi rodzajami łańcuszków wykonanych ze srebra.

Rodzaje łańcuszków ze srebra

Można wyróżnić m.in. łańcuszki typu:

  • Pancerka – wzór zawierający oszlifowane brzegi oraz spłaszczone ogniwa. Łańcuszki ze srebra tego typu są dostępne w rozmaitych grubościach, co pozwala każdej osobie na dobranie odpowiedniego produktu. Często są ono umieszczane na przegubach, a jest to związane z ich bardzo dobrą trwałością. Należy zauważyć, że ten wzór jest jednym z nielicznych, który przypada do gustu mężczyznom. Pancerki odznaczają się lekkim odbijaniem światła, a wynika to ze szlifowania.
  • Kostka – wzór, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Wadą tego typu łańcuszków jest duża delikatność. Są one zazwyczaj dość cienkie i przeważnie wykorzystywane przez kobiety. Te produkty z reguły stanowią uzupełnienie do zawieszek wykonanych z kamieni szlachetnych. Odznaczają się dużą elegancją i dyskrecją, co powoduje, że doskonale pasują do każdego rodzaju zawieszek.
  • Kordel – pozornie wydają się masywne oraz ciężkie. Jednak w istocie są to łańcuszki, które są lekkie oraz dmuchane. Ponadto są dość znacznie skręcone. Prezentują się w miarę okazale, co przekłada się na to, że są noszone samodzielnie. Wynika to z tego, że dodatkowe ozdoby sprawiłyby, że ich wygląd byłby przeładowany i nadmiernie masywny.
  • Żmijka – te łańcuszki ze srebra są dostępne w różnorakich typach splotów. Odznaczają się niezwykłą miękkością układania się na zgięciach. Ich mankamentem jest łatwa możliwość ich zerwania. Są najczęściej elementem bazowym zawieszki.
  • Popcorn – bardzo interesujące łańcuszki, które z wyglądu przypominają połączone ze sobą liczne kuleczki. Są dostępne w dwóch wersjach. Jedna z nich jest delikatna oraz wąska, natomiast druga odznacza się znaczną grubością.
  • Ankier – ich wzór nawiązuje do wyglądu łańcuchów służących do mocowana kotwic. Stąd właśnie wywodzi się ich nazwa, W sklepach można znaleźć różne wymiary ogniw tych łańcuszków. Te większe są wybierane także przez mężczyzn. Należy mieć na uwadze, że nadmiernie duży rozmiar ogniw może przyćmiewać samą zawieszkę. Z tego powodu, jeżeli mają odgrywać rolę bazy, to powinny być delikatne.