Czym jest makijaż permanentny i czy warto go wykonać? Makijaż permanentny w Dąbrowa Górnicza.

Zabieg makijażu permanentnego w ostatnich latach zyskał mocno na popularności i rozwija się wyjątkowo szybko. Jest to forma tatuażu, gdzie za pomocą specjalnego aplikatora odpowiednio wyszkolona linergistka, czyli kosmetyczka wykonująca makijaż permanentny, wprowadza barwnik poprzez nakłucia skóry. Od prawdziwego tatuażu różni się przede wszystkim rodzajem barwnika i głębokością wkłucia. Makijaż permanentny wykonuje się hipoalergicznymi barwnikami i wprowadza się go tylko pod powierzchniową warstwę skóry, a taki efekt utrzymuje się od trzech do pięciu lat.

Cel makijażu permanentnego

Od wieków towarzyszyła nam potrzeba piękna i estetyki. Kobiety codziennie wkładają dużo wysiłku i czasu, aby wyjść z domu odpowiednio wymalowane. Dzięki temu czują się wyjątkowe i pewne siebie. Jest to jedna z przyczyn dlaczego makijaż permanentny stał się tak popularny – oszczędność czasu przy codziennej pielęgnacji. Makijaż permanentny w sposób naturalny podkreśla piękno kobiety eksponując odpowiednio kontur brwi czy wyraz oczu (dzięki kreskom na powiekach). Dodatkowo zabieg ten dzięki swoim możliwościom korekcyjnym, pomaga kobietom w tuszowaniu niedoskonałości – koryguje nierówne brwi czy poprawia kontur ust. Idealnie sprawdza się również w maskowaniu defektów skóry czy to blizn czy plam pigmentacyjnych i przebarwień. Pomaga kobietom po chemioterapii pozbawionych brwi poczuć się na nowo dobrze i pięknie oraz jest ratunkiem dla osób uczulonych na kosmetyki.

Jak przygotować się do zabiegu

Do zabiegu makijażu permanentnego należy się odpowiednio przygotować i w zależności od miejsca wykonania zabiegu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przy korekcie brwi nie wolno przez miesiąc wcześniej ich regulować – to pomoże linergistce dobrać odpowiedni do urody kształt brwi. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry wokół brwi. Decydując się na korektę ust również należy je mocno nawilżyć i pamiętać, że usta są podatne na wirusy. Zatem parę dni wcześniej powinno się je smarować odpowiednimi preparatami antywirusowymi. Przy oczach ważnym jest, aby minimum miesiąc wcześniej i miesiąc po zabiegu nie stosować żadnych odżywek stymulujący porost rzęs. Dodatkowo dobry sen sprawi, że oczy będą wypoczęte, a to też ma wpływ na powodzenie zabiegu.

Przebieg zabiegu

Makijaż permanentny przeprowadza się etapami. Linergistka odpowiednim aparatem igłowym wprowadza pigment pod powierzchniową warstwę skóry. Wcześniej dobiera barwnik tak, aby nie różnił się od naturalnego koloru skóry czy brwi. Igły są jednorazowe, a barwniki naturalne i niealergizujące. Dbałość o sterylność podczas zabiegu jest bardzo ważną kwestią. Kosmetyczka podchodzi do tego z rozwagą i należytą starannością. Przy korekcie brwi zabieg należy do bezbolesnych, natomiast w przypadku korekty ust czy poprawy wyrazu oczu kosmetyczka wcześniej nakłada maść znieczulającą. Po wykonaniu zabiegu lingeristka nałoży relaksujące i uspokajające kompresy. Należy pamiętać, aby po wykonaniu makijażu permanentnego przez okres miesiąca nie korzystać z sauny, solarium czy basenu i unikać przebywania na słońcu, gdyż może dojść do przebarwień. Przy korekcie ust przez tydzień powinno się pić przez rurkę oraz unikać całowania.

Dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego twarz zyskuje blask i podkreślony został naturalny wygląd. Warto zatem zdecydować się na makijaż permanentny w Dąbrowa Górnicza, gdzie zabieg wykonuje profesjonalna kosmetyczka z doświadczeniem. To daje gwarancję sukcesu i pełnego zadowolenia.

Więcej informacji na: http://www.the-beauty.pl/makijaz-permanentny/