Wypożyczanie samochodów przez internet w Zabrzu

Wypożyczanie aut staje się coraz powszechniejsze z wielu powodów. Dziś jednak zajmiemy się nie tyle samymi kwestiami popularności i tego, dlaczego ludzie chętnie korzystają z wypożyczalni aut, ale tym jak skutecznie można to robić w XXI wieku. Przede wszystkim mamy dziś powszechny dostęp do internetu, a za jego pośrednictwem możemy załatwiać mnóstwo różnych spraw, w tym urzędowych. Dlaczego więc mielibyśmy nie móc wynająć tą drogą auta? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaka trafi nam się wypożyczalnia samochodów. Zabrze, bo o tym mieście będziemy mówić, posiada kilka firm oferujących swoje auta do wynajęcia. Praktycznie wszystkie z nich umożliwiają internetową rezerwację aut, ale czy formalności idzie załatwić równie szybko i bezproblemowo? Sprawdźmy to.

Bierzemy pierwszą firmę z brzegu, która jest na zabrzańskim rynku już od wielu lat i ma całkiem pokaźną flotę różnego rodzaju aut, z dostawczymi włącznie. Znajdziemy tu również przyczepki. Jednak nie o flocie będziemy się teraz rozwodzić, a o tym ile ułatwi nam internetowa rejestracja. Tak więc zaczynamy. Otwieramy formularz i widzimy, że możemy złożyć kompletny wniosek o zarejestrowanie konta klienta. Pozwoli nam ono później na błyskawiczną identyfikację nasze osoby jako klienta, co znacznie skróci czas oczekiwania na otrzymanie kluczyków do samochodu. Oczywiście tak wygląda to w teorii, a czy praktyka jest równie kolorowa? Testując usługę odnosimy całkiem pozytywne wrażenie. Co warte odnotowania, już po rejestracji na stronie mamy możliwość zarezerwowania konkretnego pojazdu na wybrany termin. Musimy jednak przed nim udać się na miejsce, by potwierdzić tożsamość. Oczywiście możemy zrobić to przed samym wynajmem, nie ma konieczności odwiedzania punktu wynajmu dwa razy.

Mając konto zarejestrowane przez sieć, musimy już tylko pokazać dowód osobisty oraz ważne prawo jazdy, podpisać kilka formularzy i to wszystko. Pozostaje wpłacić kaucję i odebrać kluczyki, a brama wyjazdowa stanie przed nami otworem. Można by powiedzieć, że tak powinna funkcjonować prawdziwa XXI-wieczna wypożyczalnia samochodów. Zabrze dobrze się spisało, jeśli chodzi o znajdujące się na terenie miasta firmy pozwalające wynajmować auta, nie tylko za pierwszym razem, ale i za kolejnymi. Wtedy mamy jeszcze mniej spraw do załatwienia, a gdy otrzymamy kartę stałego klienta (która nawet wymaga posiadania zarejestrowanego profilu przez sieć), będziemy mogli starać się o zwolnienie z obowiązku wpłaty części lub nawet całości kaucji, oraz zniżki na dobową stawkę za wypożyczenie. Żyć nie umierać!