Frezowanie CNC, najbardziej ekonomiczną metoda obróbki

Frezowanie CNC, w profesjonalnie przygotowanym i wyposażonym parku maszynowym, umożliwia otrzymanie interesujących kształtów, w różnym materiale tj.

  • metale
  • tworzywa sztuczne
  • tworzywa konstrukcyjne
  • drewno
  • materiały drewnopochodne
  • wermikulit.

Maszyny do obróbki sterowanej numerycznie są jednocześnie bardziej zaawansowane niż konwencjonalne urządzenia tego typu, dlatego są wykorzystywane do bardziej wymagających i precyzyjnych prac.

Kształty elementów i detali jakie otrzymane są w efekcie frezowania CNC,  mogą być  z powodzeniem wykorzystywane, jako części składowe złożonych i wysoce skomplikowanych konstrukcji stalowych, ale też jako ich części zamienne. Proces, odbywa się przy pomocy nowoczesnych i profesjonalnych narzędzi skrawających, które pozwalają na uzyskanie precyzji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności, dzięki sterowaniu komputerowemu.

Do zalet frezowania CNC, należą:

  • precyzja i dokładność, osiągane dzięki komputerowemu sterowaniu procesem
  • ekonomiczność, zagwarantowana przez powtarzalność przewidywalność zaprogramowanych prac
  • powtarzalność, która ogranicza do minimum ryzyko powstania błędów
  • szerokie możliwości zastosowania, w wielu gałęziach przemysłu

Usługa Frezowania CNC, może zostać rozwinięta dodatkowo o poddanie elementów technikom obróbki końcowej tj. piaskowanie, gratowanie, galwanizacja, czy malowanie. Dzięki wykorzystanej technologii maszyn oraz narzędzi, frezowanie CNC zapewnia efekt finalny, w pełni zgodny z oczekiwaniami klienta. Ponadto, doświadczenie i wiedza profesjonalnej kadry pracowników, przekładają się na w pełni satysfakcjonujące i wysokiej jakości efekty, przekładające się na zadowolenie klienta.

W ramach obróbki na maszynach sterowanych numerycznie, szczególną troską otoczony zostaje każdy element szerszej usługi – od dokumentacji, przez wybór materiału, aż po kontrolę wykończeniową, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi pomiarowych. Indywidualne podejście do każdego zlecenia, świadczy o zaangażowaniu i profesjonalizmie.

Nowoczesne i innowacyjne parki maszynowe, pozwalają na realizację usługi frezowania CNC, dla wielu gałęzi przemysłu i różnych branż. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu programu CAD/CAM, co w efekcie pozwala na wykonanie nawet najbardziej nietypowych i skomplikowanych kształtów, zgodnych z założoną dokumentacją techniczną i przeznaczeniem wyprodukowanych elementów.

Frezowanie CNC jest obecnie jedną najczęściej stosowanych metod obróbki skrawaniem. Polega ona na odcinaniu fragmentów zbędnego materiału, poprzez obracający się frez. Zautomatyzowanie procesu, zwiększa jego precyzję i przewidywalność każdego z etapu pracy, co wpływa również na cenę produktu finalnego.